باید ها و نباید های عروسی برای مهمان ها

اگر شما به مراسم عروسی بستگان و آشنایان دعوت شدید نکات و آدابی هست که برای حفظ شخصیت خود و احترام به میزبان باید به عنوان مهمان به آن ها توجه کنید.

1. لباس سفید نپوشید. از پوشیدن لباس های سفید و بلند یا استفاده از تاج و اکسسوری های مخصوص عروس خودداری کنید.

2. مراقب بچه ها باشید. در طول مراسم مخصوصا زمان اجرای رقص دو نفره عروس و داماد مراقب کودک خود باشید. حضور کودک در جایگاه رقص و یا گریه و بهانه گیری میتواند تمرکز عروس و داماد را به هم بریزد و همچنین باعث خراب شدن فیلم و عکس ها بشود.

3. آراسته باشید. هنگامی که به مراسم عروسی میروید چه از بستگان نزدیک باشید چه از آشناهای دور، بهترین لباس های خود را بپوشید و با ظاهری مرتب و آراسته در جشن حاضر شوید.

4. برای حاضر نشدن در مراسم اطلاع دهید. اگر به مراسم عروسی دعوت شدید و قصد ندارید در مراسم حضور پیدا کنید حتما چند روز قبل با یک عذرخواهی ساده عدم حضور خود را اطلاع دهید و در صرفه جویی در هزینه های مراسم کمک کنید چرا که میزبان برای حضور شما تدارک میبیند.

5. با خود همراه نبرید. میزبان برای مهمان های دعوت شده تدارک میبیند و اگر همراه دعوت نشده ای دارید حتما از قبل به میزبان اطلاع داده و کسب اجازه کنید.

6. عکاس و فیلمبردار نباشید. سعی کنید از حضور در جشن لذت ببرید و ثبت لحظه ها را به عهده ی عکاس و فیلمبردار بگذارید. هم چنین از قراردادن عکس های مراسم در فضای مجازی خودداری کنید و وقت عروس و داماد را با گرفتن سلفی و عکس های پی در پی نگیرید.

7. اسراف نکنید. هنگام پذیرایی و سرو شام بیش اندازه میوه و غذا برندارید.

8. گله و شکایت نکنید. عروس و داماد سعی کردند فضایی شاد و ناسب را برای شما فراهم کنند و با تذکر دادن و شکایت از دی جی،شام، پذیرایی یا میکاپ عروس آن ها را آزرده خاطر نکنید.

9. وقت عروس و داماد را نگیرید. سعی کنید با صحبت ها طولانی و یا سوالات متعدد درمورد آرایشگاه و لباس عرو مزاحم آنها نشوید تا عروس و داماد وقت کافی برای رسیدگی و دیدار با همه ی مهمان ها را داشته باشند.

10. درخواست موزیک نکنید. آهنگ های مراسم از قبل توسط عروس و داماد به دی جی پیشنهاد داده میشوند و برای پخش آن ها برنامه ریزی می شود. پس با درخواست آهنگ و اعتراض در کار دی جی تداخل ایجاد نکنید.

.

.

و در نهایت سعی کنید در شادی عروس و داماد شریک باشید و به آنها برای ساختن شبی خاطره انگیز کمک کنید.

باید ها و نباید های عروسی برای مهمان ها