فرمالیته عروسی

مراسم فرمالیته یعنی چی؟

مراسم فرمالیته در واقع شبیه سازی مراسم عروسی هست. با این تفاوت که بدون حضور مهمان ها و دوست و آشنا و معمولا در فضای باز و طبیعت با حضور عروس و داماد و عکاس و فیلمبردار برگزار می شود. زمان برگزاری مراسم فرمالیته چند روز یا چند ماه قبل از عروسی هست و به شما این امکان را میدهد که بدون استرس روز عروسی و خستگی و حضور مهمان ها فقط به عکاسی و ثبت لحظه های عاشقانه در طبیعت بپردازید. همچنین فرمالیته این امکان را به شما می دهد که دو مدل عکس و فیلم داشته باشید. یکی در فضای باز و طبیعت و با لباس و استایلی ساده تر و یکی روز عروسی با سبک و استایل رسمی.

چه فضاهایی برای ثبت عکس و فیلم های فرمالیته مناسب هستند؟

عکس و فیلم های روز عروسی در فضای عمارت و تالار ثبت می شوند. پس انتخاب فضایی متفاوت تر برای فرمالیته بهترین گزینه است. لوکیشن هایی مانند کویر،دریا، جنگل، دشت و .... با در نظر گرفتن فصل و شرایط آب و هوایی انتخاب های خوبی هستند.

چه لباسی برای فرمالیته بپوشیم؟

اولین نکته ای که باید برای انتخاب لباس فرمالیته به آن دقت کنید راحتی لباس هست. هم برای عروس و هم برای داماد. لباسی که به راحتی بتوانید با آن ژست بگیرید، حرکت کنید و بدوید. کفش پاشنه دار نپوشید و از کفش های راحتی و اسپرت استفاده کنید.

برای عروس، لباس هایی با دامن چین دار،سبک و حریر انتخاب های خوبی هستند و از پوشیدن لباس های رسمی،تنگ و یا خیلی باز خودداری کنید. بلند یا کوتاه بودن این لباس به سلیقه ی شما بستگی دارد و هیچ محدودیتی برای آن وجود ندارد. اغلب برای فرمالیته از لباس های سفید یا نباتی رنگ استفاده می شود ولی شما میتوانید با توجه به لوکیشن عکاسی از لباس های رنگی هم استفاده کنید. اکسسوری ها را دست کم نگیرید. کلاه، تاج گل و اکسسوری های ظریف می تواند استایل شما را خاص تر کند.

برای فرمالیته دسته گل هم لازمه؟

دسته گل های نا منظم و وحشی برای فرمالیته مناسب تر هستند. هم چنین دسته گل می تواند با تاج گل و گل یقه ی داماد ست باشد. به هارمونی رنگ ها و ست بودن گل ها با لباس توجه کنید.

داماد باید به چه نکاتی توجه کند؟

استایل داماد هم به اندازه ی عروس مهم هست و در زیبایی و تاثیرگذاری عکس هاتون بسیار موثر می باشد. از کت و شلوار های رسمی و رنگ های خیلی تیره استفاده نکنید.سعی کنید لباس شما با لباس عروسی به لحاظ رنگ هارمونی داشته باشد. میتوانید از پاپیون یا ساسبند استفاده کنید و یا حتی با پیراهن و شلواری ساده ولی آراسته حاضر شوید.

نبایدها.....

لباس عروس نباید خیلی بلند و دست و پاگیر باشد.

نباید کفش پاشنه دار بپوشید.

نباید از آرایش غلیظ و مدل موهای سنگین استفاده کنید.

ژست های مصنوعی نگیرید.

.

.

و در نهایت خودتون باشید. پر از حس خوب و آرامش.قطعا حس و حال خوب شما به عکس هاتون هم منتقل میشه.

فرمالیته عروسی